بندر

ابلاغ لیست ۸۰۲ قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند

ابلاغ لیست ۸۰۲ قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند به گمرکات سراسر کشور/ حدود ۴ هزار کالا قابلیت ترخیص با ارز متقاضی دارند.

معاون گمرک ایران از ابلاغ لیست ۸۰۲ قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که با ارز متقاضی و بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند به گمرکات سراسر کشور خبر داد.

 ابلاغیه وزارت صمت به گمرک ایران

مهرداد جمال ارونقی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون مشخصات کالاهایی که بر اساس مصوبه اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با ارز متقاضی و بدون کد رهگیری بانک مرکزی امکان ترخیص دارند، اظهار داشت:

پس از مصوبات اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت پیرامون ترخیص کالاهای دپو شده در گمرکات کشور،
پیگیری‌ و جلسات مختلف پیرامون مصوبات مذکور و اخیرا نیز بازدید وزیر صمت از روند ترخیص کالاها از گمرکات کشور در بندرعباس،
وزارت صمت لیست کالاهایی که با شرایط جدید امکان ترخیص آنها از گمرکات سراسر کشور وجود دارد را به گمرک ایران ابلاغ کرد.

 ابلاغ به گمرکات سراسر کشور/ لیست ۸۰۲ قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی

وی در ادامه، اضافه کرد:

متعاقب ابلاغیه وزارت صنعت، گمرک ایران نیز امروز لیست ۸۰۲ قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که با ارز متقاضی و بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند را به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد.

ین موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا بسیاری از ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی موجود در گمرک باید به دست تولیدکنندگان کشورمان می‌رسید که بتوانند تولید خود را ادامه دهند.

طی ماه‌های اخیر تماس‌ها و مکاتبات زیادی با گمرک ایران از سوی مسئولان ملی و استانی،
مسئولان کشوری و لشکری، استانداران و تعداد زیادی از تولیدکنندگان صورت می‌گرفت که تقاضای ترخیص هرچه سریعتر تجهیزات و ماشین‌آلاتی را داشتند که به دلایل مختلف در گمرکات و بنادر کشور مانده بودند.

بسیاری از تولیدکنندگان حتی به دلیلی نرسیدن این تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی در معرض تعطیلی بودند یا اینکه با حداقل ظرفیت کار می‌کردند
که اگر این مصوبات و اقدامات صورت نمی‌گرفت حتی احتمال داشت برخی از واحدهای تولیدی ما تعطیل می‌شد و تعدادی از هموطنان ما شغل خود را از دست می‌دادند.

به همین دلیل مصوبات اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و ترخیص تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی با ارز متقاضی از اهمیت زیادی برخوردار بود زیرا هم بر تولید و هم بر اشتغال کشور تاثیرگذار است.

کالاهایی که بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص از گمرکات دارند

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در پایان با اشاره به مصوبات اخیر ستاد هماهنگی اقتصادی دولت پیرامون ترخیص کالاهای دپو شده در گمرکات کشور، اظهار داشت:

این روند پس از مصوبات اخیر آغاز شد و در قدم اول گمرک ایران لیست ۳۰۳۶ قلم کالا از گروه‌های کالایی ۲۲، ۲۳ و ۲۴ را برای ترخیص به گمرکات سراسر کشور ابلاغ نمود.

گمرک ایران در قدم بعدی و با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی،
لیستی حدود ۳۰۰ قلم کالا از گروه‌های کالایی ۲۴ و ۲۵ که قابلیت ترخیص با ارز متقاضی را دارند به همکاران خود در سراسر کشور ابلاغ کرد.

و در نهایت در سومین مرحله، همانطور که در ابتدا ذکر شد،
امروز نیز لیست ۸۰۲ قلم ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی که بدون کد رهگیری قابلیت ترخیص دارند به گمرکات سراسر کشور ابلاغ شد که امیدواریم همه این اقدامات بتواند هرچه سریعتر ضمن ترخیص کالاهای اساسی دپو شده در گمرکات و بنادر کشور
و تاثیر مثبت بر بازار، مواد اولیه و ماشین‌آلات مورد نیاز را به دست تولیدکنندگان کشورمان برساند تا انشاالله در نهایت شاهد رونق و جهش تولید در کشور باشیم.
خبر گمرکی

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *