چه کالاهایی ترخیص می شوند؟

معاون فنی گمرک از ترخیص بیش از یک‌میلیون تن انواع کالا از گمرکات در راستای مصوبات ستاد هماهنگی اقتصادی دولت خبر داد
مهرداد جمال ارونقی با اشاره به آخرین وضعیت ترخیص کالاهای اساسی از گمرکات کشور گفت: از روز 19 آبان ماه که دستورالعمل مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برای ترخیص کالاهای رسوبی ابلاغ شد تا روز 20 آبان با همکاری شبانه‌روزی گمرکات طی یک روز حدود 1.1میلیون تن انواع کالا از گمرکات سراسر کشور ترخیص شد.

معاون فنی گمرک گفت: این کالاها شامل مواد اولیه تولید، کالاهای اساسی و نهاده‌های دامی، تجهیزات صنعتی،‌ کالاهای واسطه‌ای، اقلام مربوط به پروژه‌های راهبردی و تولیدی می‌باشند.

به‌گفته این مقام مسئول، طی ماههای ابتدایی سال و ابتدای آبان ماه تنها 15 میلیون تن کالا از گمرکات کشور ترخیص شده بود که بر این اساس به‌صورت میانگین هر ماه 2میلیون تن کالا وارد کشور می‌شد اما با عملیاتی شدن مصوبه دولت ظرف یک روز حدود 1میلیون تن کالا ترخیص شده است و این موضوع یک رکورد محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: ترخیص اقلام ضروری مردم به‌صورت شبانه‌روزی در گمرکات کشور در جریان است و امیدوار هستیم با نظارت سایر مراجع این افزایش عرضه و ترخیص گسترده کالا منجر به کاهش فوری قیمت کالاها در بازار شود.

مشکل برنجهای رسوبی حل شد

ارونقی گفت: مشکل مربوط به برنجهای رسوبی در گمرکات نیز حل شده است و با صدور مجوزهای معتبر از سوی سازمان استاندارد محموله‌های رسوبی برنج نیز در حال ترخیص از گمرکات می‌باشد.

معاون گمرک گفت: حدود 20هزار تن برنج که با ارز 4200تومانی وارد شده و در گمرکات رسوب کرده بود در حال ترخیص می‌باشد و در اختیار شرکت بازرگانی دولتی قرار خواهد گرفت.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *